Газоблок Стоунлайт купити Київська область
Газобетон – це штучний енергозберігаючий матеріал, який використовується під час будівництва. Його називають по-різному: і газосилікатом, і пористим бетоном, і пористим блоком, і газоблоком, і навіть цеглою.
Газобетон є різновидом пористих бетонів. Назва походить через зовнішній вигляд цегли. Він весь покритий невеликими порами. Дана група матеріалів включає дві складові: пінобетон і газобетон. Їх нерідко плутають, тому що пінобетон та газобетон належать до одного виду. Проте різниця між ними суттєва.
Так, лише великі компанії виготовляють газобетон, оскільки процедура виробництва має складатися з автоклавної обробки. Блоки ж з пінобетону не потребують автоклавної обробки, тому коштують дешевше. Такі цеглини можуть виготовляти навіть невеликі підприємства.
Безперечним плюсом є порівняно невелика вага газосилікату. За рахунок пористості структури, що утворюється завдяки піноутворювачам, газоблоки мають невелику масу. Для виготовлення газоблоків СТОУНЛАЙТ використовується піноутворювач із алюмінієвої пудри з вапном, які при контакті виділяють водень. А той, своєю чергою, збиває всю бетонну суміш. В результаті виходять блок із порами. Також всі блоки стандартні за розмірами та вагою, що сприяє легкому перевезенню та монтажу.
Якісні характеристики газоблоків:
- вогнетривкість; стійкість до метеоумов; несприйнятливість до впливу мікроорганізмів; серйозна теплоізоляція; тривалий термін служби; висока надійність; легкість під час монтажу.
Слід зазначити, що різна технологія виготовлення піноблоків та газоблоків спричиняє різні особливості цих двох матеріалів. Маючи одну щільність, пінобетон поступається газобетону за міцністю майже вдвічі. До того ж газобетон чудово пропускає повітря, тому стіни будинку з нього «дихають». Газосилікат має чіткі розміри, ніж, безсумнівно, виграє у піноблоку.
Газобетон може вироблятися як блоків aeroc. Це новинка на ринку будматеріалів України, але її вже гідно оцінили. Газоблоки aeroc мають відмінну форму та технічні характеристики. Завдяки особливій конструкції, будівництво будинку відбувається в рази простіше та швидше. А наявність пазів і опуклостей дозволяє зводити будинки без застосування клею та цементу. В даному випадку будівництво буде схоже на гру конструктор, де деталі підбираються за розмірами та роз'ємами, а механізм «замку» якісно з'єднує їх між собою.
Продукція СТОУНЛАЙТ виготовляється за допомогою надійного обладнання, перевіреного часом. Весь матеріал є високоміцним та відповідає технічним вимогам та стандартам.
ТОВ «Буд-Вертикаль» - компанія, яка займається оптово-роздрібним продажем та постачанням будівельних матеріалів.
ТОВ «Буд-Вертикаль» є офіційним дилером
ТОВ «Орієнтир-Буделемент» торгової марки
«Стоунлайт» та співпрацює з багатьма виробниками будівельних матеріалів.
ТОВ «Буд-Вертикаль» має власний склад-магазин та вантажний транспорт, на якому встановлені крани-маніпулятори. Завдяки цьому ми завжди забезпечуємо своєчасну доставку, завантаження та вивантаження будівельних матеріалів за найбільш прийнятними цінами.
ТОВ «Буд-Вертикаль» продає широкий асортимент будівельних матеріалів, таких як:
- стінові будівельні матеріали (газоблок, шлакоблок, цегла червона рядова, цегла вогнетривка, цегла силікатна одинарна і полуторна тощо);
- сипучі матеріали (клей для піно- та газобоку, цемент, пісок, щебінь, керамзит тощо);
- залізо-бетонні вироби (кільця, днища та кришки для колодязів, фундаментні блоки, панелі (плити перекриття), перемички залізобетонні, сходові марші тощо);
- тротуарна плитка (бруківка, бордюри, відливи)
- сітка кладкова та арматура різних видів та розмірів;
- бетон та розчини бетонні;
- Інструмент для газобетону;
- утеплювачі, зокрема Isover;
- пиломатеріали (брус сосновий, обрізна дошка різних розмірів)
- Камінь.
Інструкція з завантаження, транспортування та розвантаження газобетонних блоків
Корисні поради “Робота з газобетоном”
Газобетон чи тепла кераміка? Порівняння матеріалів.
Порівняємо два популярні матеріали для будівництва будинку!
Однорідність матеріалу.
Це важливий параметр, який забезпечує однакові властивості блоків у всіх напрямках. Тобто, блоки можуть бути встановлені в кладці в різних напрямках без зміни характеристик по теплопровідності. На відміну від великоформатної кераміки газобетон є ізотропним матеріалом, що дозволяє класти блоки на будь-яку площину.
Заявлені характеристики керамічного блоку відповідатимуть лише в одному положенні. Це суттєво погіршує теплотехнічні параметри по вертикалі або вздовж порожнин, або вертикальних з'єднань між камінням.
Міцність.
Марка по міцності теплої кераміки є досить високою від М50 до М150. Найчастіше використовується - M75, що відповідає класу міцності на стиск В5. На перший погляд – удвічі більша міцність теплої кераміки, порівняно з газобетоном, викликає почуття надійності. Однак, звернувшись до п. 6.3. СП Кам'яні та армокам'яні конструкції розрахунковий опір кладки на теплому розчині дорівнює 1,1 МПа. Таким чином, при марочній міцності теплої кераміки в три рази більшій, ніж у газобетону В2,5 (1 МПа), розрахунковий опір стиску кладки є вищим на 10%.
Кріплення.
Утримання елементів кріплення також є важливим фактором при виборі матеріалу. Існує думка, що не можна нічого повісити на газобетон, це зовсім не так! Газобетонні блоки можуть використовуватись з доступними недорогими дюбелями для надійної фіксації різних елементів.
Морозостійкість.
Морозостійкість та стійкість до зволоження – ще один важливий параметр, який часто зв'язується цеглою. Однак, морозостійкість керамічних виробів двічі менша, ніж у газобетону, який має високу морозостійкість завдяки своїй пористій структурі. Насичення вологою в нього відбувається повільніше і в менших обсягах, ніж у кераміки. Тому помилка про вбирання газобетоном вологи та її руйнування при замерзанні є помилковою. Зволоження поверхневих шарів газобетонних стін атмосферними опадами не досягає небезпечного рівня.
Обстеження будівель, що експлуатуються понад 40 років без будь-якого захисту від зволоження атмосферними опадами, у стінах житлових будівель не мають ознак морозного руйнування.
В однакових умовах, цегла і тепла кераміка насичуються водою набагато сильніше, тому що капілярний підсмоктування у них набагато більше. Крім того, цегляні пояси під газобетонними стінами не є необхідністю, тому що цегла піднімає вологу краще, ніж газобетон.
Використання матеріалу.
Наступним чинником є простота роботи та проектування. Газобетон легко розпилюється, а з рядових блоків можна виготовити додаткові елементи, що дозволяє гнучко вирішувати будівельні завдання. Крім того, його менша вага полегшує роботу з матеріалом.
Великоформатна кераміка має стандартний модуль. Такі блоки не підходять при формуванні кутів, отворів та укосів, для цього потрібні елементи із теплоізоляційними вставками. Крім цього виготовлення додаткових елементів, можуть знадобитися через значні відхилення в геометрії самих блоків, через відсутність на ринку шліфованої великоформатної кераміки.
Тільки кладка з газобетону можлива з тонким швом, що прискорює роботи та економить кошти на транспортуванні сухих сумішей.
Зведення стін з теплої кераміки при раптовому дощі може призвести до чималої проблеми. Вода, що потрапила в кладку, практично не виводиться, що може обернутися катастрофою в міжсезоння при перепадах температури.
Теплові характеристики зведених стін дуже сильно залежать від виду розчину, що застосовується, і товщини шва. Тільки через неякісне виконання швів кладки і застосування звичайного розчину тепловтрати через шви можуть бути більше 30%, навіщо тоді взагалі витрачатися на дорогий керамічний блок?
Економічний зиск.
Крім того, будівництво з газобетонних блоків має низку економічно вигідних переваг перед теплою керамікою:
- Об'єм розчину, необхідний на один будинок з теплої кераміки, становить близько 20 тонн (з розрахунку 100-150 літрів розчину на куб кладки), що майже в 10 разів більше за обсяг клейової суміші для будинку з газобетону.
- Обробка теплої кераміки скрутна. Штроблення практично неможливе. Для різання доводиться купувати дорогі інструменти та витратні матеріали, які швидко зношуються. Блоки часто розколюються при розпилюванні.
Як правило, стіни з керамічних блоків вимагають додаткового утеплення за рахунок великих тепловтрат через шви (до 30%). У свою чергу, стіни з газобетону (товщиною 400 мм) додаткового утеплення не потребують.
Тепла кераміка програє за вартістю газобетонних блоків, супутніх товарів, а також подальшого оздоблення.
Стіни із газобетону – ідеальний вибір для будівництва будинку. Матеріал має не тільки більш високу експлуатаційну надійність, краще поєднання характеристик, але й менші витрати в процесі всього циклу будівництва. З якого матеріалу будувати – вибирати вам!
Газобетон чи цегла? Що найкраще для будівництва будинку. Усі плюси та мінуси
Починаючи будівництво будинку, будь-який відповідальний забудовник насамперед все зважує – це і економічний бік, терміни будівництва, і з яких будівельних матеріалів буде побудований будинок. Оскільки за підсумком хоче отримати теплу та довговічну конструкцію. Будівельний ринок рясніє достатком матеріалів. Найчастіше віддають перевагу цеглі та газоблоку. Що краще цегла чи газобетон? Чому саме вони?
Особливості цегли та газобетону
Який будинок із цегли чи газобетону краще? Дізнаємося розглянувши та порівнявши ці дві групи будівельних матеріалів.
Цегла
Екологічний та довговічний матеріал, що має хороший клас міцності. Його виготовляють із натуральних складів – вода, глина, кварцовий пісок тощо. Ціна на нього суттєво вища, ніж на той самий газоблок. Після змішування всіх необхідних компонентів отримана маса висушується і направляється в піч на випал. Від правильно підібраного температурного режиму під час сушіння та випалення маси залежать майбутні технічні характеристики цегли – це міцність, морозостійкість. Розрізняють силікатну та керамічну цеглу. Різниця в компоненті, що додається в основу-це може бути глина або кварцовий пісок.
Газобетон
Популярний матеріал, що має великий попит, завдяки бездоганним характеристикам. За рахунок пористої структури газобетонний блок має високий рівень теплопровідності та звукоізоляції. Також підвищений попит на нього обумовлений ціновою доступністю, легкістю монтажу. Швидкість будівництва стін будинку в рази вище, ніж з цегли.
Суміш включає пісок, вапно, цемент і не тільки, яка в подальшому проходить етап випалу в автоклаві. Якщо говорити про розмірності, то один газобетон вміщує близько 8 одиниць силікату. Таким чином потрібна набагато менша кількість розчину кладки і самих газоблоків.
Переваги та недоліки цегли та газобетону
Неможливо проводити порівняння цих двох матеріалів, не ознайомившись з їхніми перевагами та недоліками. Цегла чи газобетон? Що краще? Про цеглу чули всі, цей матеріал використовується дуже давно. Доводити його міцність немає жодної необхідності, оскільки до сьогоднішнього дня можна зустріти цегляні споруди, яким багато років. Але для хорошого будинку довговічність матеріалу не є основним критерієм. Він може простояти віки, але в ньому холодно житиме.
Також важливим критерієм вибору є вартість матеріалу. Кожен хто вирішив збудувати будинок бажає отримати максимально вигідний варіант у співвідношення ціна-якість.
Якщо порівнювати характеристики газобетону та цегли, то перший матеріал багато в чому виграє за рахунок високої швидкості зведення стін, цінової доступності. Він тепліший за цеглу, легше пилиться і вимагає меншого об'єму розчину кладки.
Різновиди цегли
Цегла - це будівельний матеріал з точно заданими параметрами, що виготовляється з мінеральної сировини. По структурі схожий зі штучним каменем. Мінімальна марка міцності цеглини М100, коли у каменя цей параметр починається з М25.
Керамічний
Кераміка є одним із стародавніх будівельних матеріалів придуманим людством. Керамічна цегла або глиняна, використовують для будівництва несучих стін, проведення облицювальних робіт. Розрізняють рядову та лицьову керамічну цеглу. Відмінність лише у зовнішньому вигляді, й інші міцнісні характеристики однакові. Може мати порожнечі різної спрямованості, кількості та форм. Називають повнотілим, якщо кількість порожнин не більше 13% або вони повністю відсутні.
На замітку! Навіть найкраща цегла не в змозі змагатися з газобетоном по теплопровідності.
Зовнішній вигляд
Що ж до естетики, тут безліч варіантів. Цегла може бути пофарбована в масі або поверхнево. Також є варіант використання ангобу - нанесення рідкої кольорової глини з подальшим випалом або глазурування (це коли готовий виріб покривається порошковим склом, після чого знову прямує до пічки).
Особливості виробництва
Виробничий процес цегли дуже трудомісткий. Це з тим, що глину спершу виморожують, потім їй дають час відлежатися. Мета – зруйнувати небажані домішки у глині та підвищити якість готового продукту. Багато компаній зовсім не поспішають впроваджувати у виробництво інновації, оскільки технологія дозволяє працювати по-старому, не прикладаючи великих зусиль. Глину очищають, подрібнюють, формують брус потрібного перерізу, далі нарізають на цеглинки та відправляють у піч. Після відбракування товар надходить у продаж.
Силікатний
Основна відмінність від керамічної у вихідній сировині. У цьому випадку – це вапно. Міцність із глиняною цеглою практично порівнянна. Технологія виготовлення силікатної цегли трохи інша - маса проходить 3 етапи - прогрів пором, випалення, охолодження.
Різновиди виробів
Розрізняють рядову та лицьову цеглу. Може мати порожнечі різної спрямованості, кількості та форм. Буває різних лінійних розмірів та марок міцності. Рядову цеглу випускають тільки в білому кольорі.
Силікатна цегла або газобетон, що краще
Якщо порівнювати силікатну та керамічну цеглу, то перший варіант помітно дешевше. Це з швидшим виробничим циклом (різниця у днях виготовлення цегли – 4,5 дня). Коефіцієнт гігроскопічності у газоблоку вище, ніж у силікатної цегли. Це з більш високої щільністю у силікату. Але знову ж таки, якщо порівнювати силікат та кераміку, то в першому випадку коефіцієнт водопоглинання вищий на 4% при однаковій щільності.
При будівництві лазні використовувати його можна, головне продумати пароізоляцію. Не можна використовувати силікат для будівництва печей, камінів, оскільки при нагріванні він знижує свою міцність. Загалом його повсюдно використовують, але якщо вибирати між силікатною цеглою та газоблоком, то будувати лазню з газобетонних блоків вигідніше. Вона краще зберігатиме тепло.
Що краще вибрати для будівництва будинку: цегла або газобетон
Який будинок із цегли чи газобетонного блоку краще? Щоб дати відповідь це питання, потрібно вивчити технічні особливості кожного матеріалу. Почнемо із теплопровідності.
Теплопровідність
У період опалювального сезону основне завдання власника будинку – зберегти тепло. Якщо забудовник тільки на початку шляху, тобто збирається будувати будинок, то дуже важливо визначитися, який матеріал краще справляється з цим завданням - цегла або газобетон.
Якщо заглянути в будівельну документацію, то можна зустріти таку інформацію. Щоб цегляний будинок утримував тепло, товщина зовнішньої стіни повинна становити 200 см. Такий будинок однозначно хороший, але будувати його не вигідно і дуже довго. Найчастіше товщина стін варіюється в межах 40-50 см. Товщина стіни, що бракує, компенсується утеплювачем.
Що стосується газобетону, то в регіонах із помірним кліматом достатня товщина стіни 40 см. Обов'язковий захист від зовнішніх опадів – зовнішнє оздоблення.
Морозостійкість
Цей показник говорить про те, яка мінімальна кількість циклів заморожування/розморожування здатна пережити матеріал до початку руйнування. Його маркують літерою "F". Для будівництва будинку з цегли рекомендований показник морозостійкості F35-F150 з газобетону F до 100.
Вологопоглинання
Стіни з цегли не вимагають додаткового оздоблення, оскільки матеріал має низький коефіцієнт гігроскопічності. Показники газобетону в кілька разів вищі, тому газобетон вимагає якісної внутрішньої та зовнішньої обробки (сюди відноситься паропроникна штукатурка). Вода, що потрапила у стіну за негативних температур, починає її руйнувати.
Пожежостійкість
Газобетон та цегла не горючі. Це свідчить, що вони не горять, не тліють і не підтримують горіння. Не потрібно робити вогнезахисну обробку спецзасобами.
Висновок
Наприкінці хотілося б відповісти на головне питання: що краще за газо бетон чи цеглу? Будинок із газоблоку краще утримує тепло, але цегляна конструкція здатна простояти більше століття. Такі недоліки газоблоку як гігроскопічність, низька здатність, що несе, відмінно вирішуються комплексним підходом. Він полягає в правильному підборі пароізоляційного матеріалу та дотриманні технології будівництва.
Що краще: будинок із бруса чи газобетону? Робимо правильний вибір
При будівництві будинку першим постає питання – з чого будувати? На просторах інтернету можна знайти безліч рекомендацій: брус, газобетон, піноблок, цегла, керамоблок та багато інших. Спорудження з будь-якого матеріалу має власну специфіку. Ми ж розглянемо в цій статті два відносно недорогі будівельні матеріали – брус і газобетон. Кожен з них має довговічність, надійність, хорошу теплоізоляцію і свою естетику. Якщо ви ще не визначилися, який матеріал вибрати для свого майбутнього будинку, то рекомендуємо прочитати цю статтю до кінця.
І газобетон, і дерево принципово відрізняються за структурою та ціною. Але незважаючи на те, що дерев'яний будинок в рази дорожчий за будинки з газобетону, вибір все ж таки буває не таким очевидним. Давайте розбиратися разом. Для цього необхідно ознайомитися з перевагами та недоліками обох матеріалів, їх характеристиками та властивостями.
Брус: основні особливості
Брус може складатися як з цільних дерев'яних колод, так і з кількох скріплених разом спеціальним клейовим розчином дощок (так званий клеєний брус). Також існує різновид профільованого бруса, який використовується рідше за перші два. Важливою особливістю даного пиломатеріалу є те, що згодом через вплив температури та інших умов може змінювати свою форму, давати усадку.
Брус: переваги та недоліки
До вибору деревини слід підходити відповідально. Для цього обов'язково слід знати переваги, і що важливіше, недоліки даного будівельного матеріалу.
Переваги бруса
Основним плюсом деревини є його екологічність. Однак давно ведуться суперечки щодо екологічного впливу клеєного бруса, оскільки при його виробництві використовуються спеціальні клейові склади, які абсолютно безпечні для людини, але можливо не так безпечні для навколишнього середовища.
Серед основних переваг бруса зазвичай виділяють:
Виробляти обробку дерева дуже просто, зусиль для цього потрібно небагато;
Дерево є досить міцним і при цьому відносно легким матеріалом;
Має естетичну красу, яка дозволяє будинку органічно виглядати з навколишнім середовищем;
Дерево є чудовим утеплювачем;
Завдяки гнучкості та податливості бруса його добре застосовувати в районах із підвищеною сейсмічною активністю;
Будинок з дерева при належній старанності можна звести за сезон.
Недоліки бруса
Однак нікуди не подітися від мінусів такого рішення.
До інших недоліків даного матеріалу можна віднести:
Деревину необхідно додатково захищати від шкідників, плісняви та вогню за допомогою антипіренів та хімії;
Проект будинку обмежується довжиною балки перекриттів;
Після завершення будівництва не рекомендується відразу вселятися і проводити обробку, тому що протягом року може бути значна усадка;
Вартість хорошого бруса перевищує вартість того ж таки газобетону в кілька разів.
Газобетон: основні особливості
Коли брус є «живим будівельним матеріалом», газобетон повністю виробляється штучно в автоклавах. Однак варто відзначити, що газобетон не дає усадки і добре зберігає свою вихідну форму. Окрім цього, виробники газобетону надають продукцію під будь-які потреби: від стінових блоків до арочних. Процес виробництва газобетонних блоків полягає у змішуванні цементу, піску та алюмінієвої пудри. Технологія має на увазі протікання хімічної реакції з виділенням водню, завдяки чому будівельний матеріал стає пористим.
Газобетон виробляється за певними стандартами, що дає свої переваги при виборі – ви можете вибрати матеріал з певними властивостями та характеристиками, що дозволяє прогнозувати результат.
Переваги газобетону
Серед інших переваг газобетону як будматеріал слід зазначити:
Стійкість до суворих кліматичних умов нашої країни;
Вогнестійкість та захист від шкідників;
Теплоізоляція, яка дозволяє почуватися комфортно як холодною зимою, так і спекотним літом;
Ідеальна геометрична форма, що прискорює спорудження будинку вашої мрії;
Газоблоки піддаються розпилюванню звичайною ножівкою, завдяки чому їм можна надати будь-якої форми;
Екологічність;
Виробляти внутрішнє оздоблення приміщення простіше за рахунок абсолютно рівної поверхні стін із газобетону.
Недоліки газобетону
Як і будь-який матеріал, газобетонний блок має недолік, який швидше є особливістю і наслідком переваг – він може вбирати вологу за рахунок своєї пористої структури. Однак при обробці даної особливості можна уникнути здійснивши внутрішню і зовнішню обробку.
Порівняння бруса та газобетону
Тепер слід переходити від більш загальних показників до характеристик брусу та газобетону. Вартість будівництва залежить не лише від ціни на матеріали, а й від додаткових витрат під час монтажу.
При використанні в якості основного матеріалу газобетонних блоків можна досягти абсолютної геометричної точності споруди і не чекати проблем при встановленні вікон та дверей. Для цього часто використовують будівельну піну, наприклад, можна використовувати поліуретановий клей піну. Приступати до внутрішніх оздоблювальних робіт можна вже за кілька тижнів після закінчення будівельних робіт. У той же час будинок з клеєного бруса може давати значне усадження, в даному випадку чекати в'їзду доведеться більше 3 місяців, в деяких випадках в будинок можна в'їжджати тільки через рік.
Важливо звертати увагу на техніко-економічні та експлуатаційні параметри кожного матеріалу.
Усадочні деформації
Брус дає усадку, газобетон також дає усадку. Проте, вона відрізняється на порядок. Найчастіше для одноповерхових будинків використовують газобетонні блоки щільністю до D500. Ця марка дає рівномірну усадку в середньому 0,5 мм на один метр поверхні.
Обидва матеріали дають усадку. Але у газобетону вона менша. Усадкова деформація для цього матеріалу залежить від відносної вологості та марки. Для малоповерхового будівництва використовуються переважно блоки D400 і D500. Їх цей показник становить 0,5 мм/м. При цьому газоблоки зазвичай дають рівномірне усадження.
Що стосується будинків з бруса, то навіть найбільш надійний різновид – клеєний брус – має усадку втричі більше. А якщо ви вирішили будувати будинок з деревини з природним показником вологості, то розраховуйте на нерівномірну усадку в межах 5-10 мм на метр. Саме тому використовуючи газобетонні блоки можна краще прогнозувати усадку.
Конструкційна міцність
Міцність газоблоків і дерев'яного бруса можна порівняти, проте при будівництві з використанням блоків особливо важливо дотримуватися технології. Неправильний розрахунок та непрофесійність робітників може призвести до розтріскування стін.
У бруса такого недоліку немає, тому що дерев'яні волокна зазвичай досить гнучкі і пружні.
Вологостійкість матеріалів
Деревина поглинає вологу, що за відсутності вологостійкого просочення та лакофарбового покриття може призвести до гниття дерева. При цьому не можна обробити дерево та забути про це назавжди. Процедуру доведеться повторювати один раз на кілька років. Газобетон також має низький показник вологостійкості, проте якісне зовнішнє та внутрішнє оздоблення може повністю виключити проникнення вологи в тіло стіни. Декоративне оздоблення зберігає свої властивості дуже довго.
Дерево та газобетон здатні поглинати та віддавати вологу з повітря. Це сприяє збереженню комфортного мікроклімату у приміщенні. Тому важливо не зіпсувати просочення та обробкою даної властивості.
Теплоізоляційні властивості
Виникає логічне питання: який будинок тепліший, із бруса чи газобетону?
Теплоізоляційні характеристики газобетону краще, ніж у бруса. Тому при виборі бруса доведеться додатково витратити на теплоізоляцію.
Рекомендована товщина бруса складає близько 450 мм. Пиломатеріал з такими параметрами знайти важко (частіше використовують товщину 200 мм), коштуватиме він буде дорожче.
При виборі параметрів газобетону слід звернути увагу на показник опору теплопровідності для кожного регіону.
Стійкість до агресивного впливу
Важливою перевагою газобетону перед клеєним брусом є абсолютна вогнестійкість. Він не плавиться від високої температури та абсолютно нейтральний по відношенню до навколишнього середовища, оскільки складається з піску та бетону, які не виділяють шкідливих речовин при горінні. Через дані особливості газобетони застосовують як огороджувальних конструкцій при великих пожежах.
Використовуючи брус, ви повинні бути готовими до непередбаченої пожежі. Частково уникнути спалаху можна попередньо обробивши дерево спеціальними речовинами – антипіренами. Вони підвищують вогнестійкість і не дозволяють дереву спалахнути швидко, але ризик виникнення пожежі все одно залишається. Мало того, обробляти дерев'яні волокна потрібно з певною періодичністю.
Дерево за наявності вологи може покриватися грибком, чого не скажеш про газобетон. Тому будинки із бруса додатково обробляються антисептиками різних видів.
Екологічна чистота
З погляду екології можна бути спокійним, використовуючи обидва матеріали. Газобетон виготовляється з простих матеріалів з перебігом лужної реакції, внаслідок якої також не утворюється шкідливих речовин. Саме сам пиломатеріал бруса має натуральне походження, але не можна бути до кінця впевненим як застосовуваний на виробництві клейового складу антипіренів просочення. Показники фонової радіації в обох випадках не перевищують норм, тому жити в будинку з бруса або газобетону досить комфортно.
Що дешевше: збудувати будинок з бруса чи газобетону?
Вартість бруса перевищує ціну на газобетон, але зрештою на повний кошторис впливає велика кількість факторів, які суворо індивідуальні у кожному конкретному проекті.
При розрахунку витрат на будівельний матеріал газобетон виграє вдвічі. До цієї вартості варто додати витрати на зведення фундаменту, часто вони становлять чверть вартості матеріалів.
Можна заощадити на товщині бруса, але в такому разі потрібно обов'язково утеплювати стіни. Не варто забувати про важливість обробки антипіренами та антисептичними складами, що вносить свою частину в остаточний кошторис.
Якщо говорити про особливості фундаменту будинку з газобетону, то в такому разі необхідний масивніший фундамент з армопоясом.
Загалом важливо враховувати призначення майбутнього будинку. Якщо планується будівництво дачного котеджу, де не планується постійне проживання, то будинок з клеєного бруса стане ідеальним варіантом.
Для постійного проживання рекомендуємо будувати будинки з гозоблоків, оскільки за інших рівних параметрів (кількість поверхів, площа, висота) підсумкові витрати на спорудження все ж таки будуть нижчими.
Висновок
У цій статті ми постаралися розглянути всі критерії вибору будинку з газобетону або бруса. Кожен із матеріалів має свої особливості, технічні та експлуатаційні характеристики.
При виборі матеріалу будівництва передусім слід орієнтуватися на призначення майбутнього будинку. Якщо планується використовувати будинок як джерело внутрішніх сил та відновлення енергії, то краще буде зупинитись на дерев'яному будинку. Використовуючи брус можна заощадити на обробці, але доведеться витратитися на просочення та лакофарбові покриття.
Однак, при рівній товщині будматеріалів будинок із газоблоку вийде теплий та затишний. У той же час при зведенні, наприклад, триповерхового будинку додатково потрібні залізобетонні армуючі пояси для фундаменту, що подорожчає вартість конструкції.
Зрештою ніхто краще за вас не знає яким і з чого повинен бути ідеальний будинок. Вибір за вами!
Телефонуйте! Наші менеджери завжди раді допомогти Вам у виборі та купівлі будівельних матеріалів!
ТОВ «Буд-Верикаль» може доставити будівельні матеріали до таких населених пунктів: Київ, Київська область (Баришівка, Біла Церква, Богуслав, Бориспіль, Бородянка, Бровари, Васильків, Вишгород, Долина, Кагарлик, Макарів, Миронівка, Переяслав-Хмельницький, Рокитне) , Ставище, Тараща, Тетіїв, Яготин), Броварський район (Бервиця, Бобрик, Богданівка, Велика Олександрівка, Вільне, Гайове, Гоголів, Гребельки, Жердова, Заворичі, Зазим'я, Залісся, Захарівка, Зоря, Калинівка, Калита, Квітневе, Красилівка, Кулажинці, Літки, Літочки, Михайлівка, Мокрець, Опанасов, Перемога, Переможець, Перше Травня, Першотравневе, Підлісся, Плоске, Погреби, Покровське, Пухівка, Рожівка, Рожни, Рудня, Русанів, Світильня, Семиполки, Скибин , Требухів, Шевченкове).